News

2017-11-20
"TO JA 2017"
8 listopada zagraliśmy na Festiwalu "To Ja" w Rydułtowach. W jednym utworze zagrał z nami po raz pierwszy gitarzysta Grzegorz Kaczmarek z zespołu "Storm of Destiny".
plakat
Grzegorz (z lewej)
 
2017-11-06
Relacja z III Festiwalu Wspomnień
Wczoraj w czernickim "Zameczku" odbył się po raz trzeci festiwal poświęcony wspomnieniom oraz pamięci wspaniałych, nieżyjących już osób. Sala została szczelnie wypełniona przez publiczność, a wykonawcy dali z siebie 100% energii. Festiwal rozpoczęła Orkiestra Dobroczynna nowym utworem pt. "Pamiętamy!". Następnie wspomniano św. Jacka, Martę Poloczek, Pawła Czecha i Krystiana Piątka. Następnie na scenie zaprezentowały się "Znaczki" z Czernicy, a potem gość specjalny, pan Józef Jarmuła - były reprezentant Polski w jeździe na żużlu. Były wspomnienia z żużlowego toru i prawdziwy, stary motocykl żużlowy przed sceną. Kolejny występ był udziałem "Sekcji Emerytów i Rencistów przy ZNP w Rybniku". Wspomnieli wybitnego muzyka i pedagoga Kazimierza Niedzielę oraz polonistkę Lorę Kuczerę. Jako przedostatni swoje wiersze, autorską piosenkę oraz obrazy zaprezentował Adam Walter Meisnerowicz z Bełku, a na zakończenie zagrał duet Storm of Destiny ze Świętochłowic. Dziękujemy organizatorom, wykonawcom, obsłudze oraz słuchaczom za miło spędzony wieczór. Poniżej zdjęcia autorstwa Damiana Bizonia.
publika
Orkiestra
Znaczki
Jarmuła
ZNP
Walter
Storm of Destiny
motor Jarmuły
obrazy Waltra
publiczność
 
2017-11-04
3 rocznica śmierci Krisa!
Dokładnie trzy lata temu, 4 listopada, odszedł od nas Krystian Piątek. Przypominamy utwór poświęcony jego pamięci, który jutro "na żywo" zabrzmi w czernickim Zameczku, podczas III Festiwalu Wspomnień. Początek o 17.00, wstęp darmowy, zapraszamy serdecznie!
 
2017-10-31
PAMIĘTAMY!
Jutro Święto Wszystkich Świętych, po jutrze Zaduszki, a w niedzielę Festiwal Wspomnień. Po raz trzeci spotkamy się w magicznym Zameczku w Czernicy. Pierwszy raz zagramy napisany specjalnie na tą okazję utwór pt. Pamiętamy! Bądźcie z nami, zaproście znajomych, rozpowszechnijcie oficjalny plakat!
 
2017-10-26
STORM OF DESTINY
Jednym z wykonawców podczas III Festiwalu Wspomnień będzie świętochłowicki duet wokalno-gitarowy "Storm of Destiny". Zespół ten zagrał także razem z nami na 50 urodzinach Waltera w Bełku. Oto fragment ich występu na tym wydarzeniu.
 
2017-10-18
III FESTIWAL WSPOMNIEŃ "PAMIĘTAMY!" - 5.11.2017.
W niedzielę 5 listopada, od 17 do 19, odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Wspomnień "Pamiętamy!". Jak co roku gospodarzem wydarzenia będzie Ośrodek Kultury "Zameczek" w Czernicy, który obok Grupy Artystycznej BEBIKI.PL jest organizatorem Festiwalu. W tym roku na scenie zobaczymy: "Orkiestrę Dobroczynną", "Znaczki", Sekcję Emerytów i Rencistów przy ZNP w Rybniku oraz świętochłowicki duet wokalno-gitarowy "Storm of Destiny". Swoje obrazy oraz wiersze zaprezentuje także Adam Walter Meisnerowicz, a gościem specjalnym będzie były reprezentant Polski w jeździe na żużlu: Józef Jarmuła. Wstęp na to wydarzenie kulturalne jest całkowicie bezpłatny! Już dziś serdecznie zapraszamy do Czernicy!
 
2017-10-10
EKIPA BEBIKA #10 - MARTA TĘŻYCKA
10 października zmarła bł. Maria Angela Truszkowska, założycielka zakonu Felicjanek, o której śpiewamy w piosence "Nasz Dom". 105 lat po jej śmierci, także 10 października urodziła się Marta Tężycka, śpiewająca w naszej grupie (z małą przerwą) od 2015 roku. Z okazji urodzin życzymy Marcie świętości porównalnej do bł. Marii Angeli.
Marta (wyższa) z Emilką
 
2017-10-03
150 KONCERTÓW ZA NAMI! (relacja z weekendu)
W sobotę w 7-osobowym zestawieniu zagraliśmy 7 utworów podczas Pikniku Rodzinnego w żorskim Hospicjum im. św. Jana Pawła II. Niedzielny zaś występ był "150" w historii Grupy Artystycznej BEBIKI.PL. W 9-osobowym składzie zagraliśmy na "50" urodzinach Adama Waltera Meisnerowicza w Bełku. Na obydwu wydarzeniach gościnnie zagrał świętochłowicki duet gitarowy "Storm of Destiny". Dziękujemy wszystkim muzykom, słuchaczom i organizatorom, a także Halinie Klimek za pomoc w opiece nad dziećmi oraz zdjęcia i filmiki.
Hospicjum Żory
Abraham Waltera Bełk
 
2017-09-28
KONCERTOWY WEEKEND ORKIESTRY DOBROCZYNNEJ!
W sobotę o 18.00 Orkiestra Dobroczynna zagra w hospicjum w Żorach, a w niedzielę o 15.00, w Bełku, na "50" urodzinach wszechstronnego artysty Adama "Waltera" Meisnerowicza. Niedzielny koncert będzie "150" w historii Grupy Artystycznej BEBIKI.PL. Więcej informacji na plakatach.
 
2017-09-24
5 lat minęło - pierwsza płyta zespołu BEBOKI w całości na YouTube!
Wraz z nastaniem jesieni kończy się sezon dla żużlowców. Dzisiaj poznamy m.in. nowego drużynowego mistrza Polski. Dla Rybniczan był to 85 rok zmagań na żużlowych torach. Pięć lat wcześniej, w jubileusz 80-lecia, nagraliśmy płytę, którą teraz w całości udostępniamy na naszym kanale YouTube.
 Ilość odwiedzin: 34604
Projekt i wykonanie: Webdesign
 
Tagi: bebiki,grupa artystyczna,widowisko muzyczne,oryginalne,rydułtowy,rybnik,pszów,widowiska,zespoły,muzyczne,śląsk,racibórz,wodzisław śląski,widowisko nie tylko dla dzieci